YOUNG CAMP 23
To było niesamowite wydarzenie skierowane do młodzieży odbyło się 21 kwietnia br. w Centrum Nauki Leonardo da Vinci  w Podzamczu koło Chęcin w Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne

Organizatorem imprezy była Fundacja Instytut Świętokrzyski. W wydarzeniu wzięło udział około 500 osób, cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. Jak podkreśla Prezes Mariusz Goraj – wydarzenie będzie cykliczne, ponieważ dzięki pierwszej edycji widzimy jak ważne tematy dla młodzieży poruszamy w dostępnej i ciekawej dla nich formie. Na co uważać, a także z jakiego wsparcia korzystać rozwijając np. swój biznes w oparciu o fundusze unijne. Zasadą Young Campu jest to, że wszyscy jesteśmy równi, na tym samym poziomie – dodaje.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk był jednym z pomysłodawców wydarzenia jak również gościem. Parlamentarzysta opowiadał młodzieży między innymi o kulisach i specyfice pracy w dyplomacji.
– Chcieliśmy pokazać młodym ludziom różne ścieżki zawodowe, a także możliwości rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Jedną z nich jest także dyplomacja – dodaje.

Z młodzieżą z całego województwa świętokrzyskiego rozmawiali znakomici gości, m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy ale także znane osobistości ze świata sportu, internetu i showbiznesu. Opowiadali jak swoją pasję przekuć w dobrze płatną pracę, stać się gwiazdą Internetu albo dyplomatą.

Legenda polskiej piłki ręcznej Sławomir Szmal, ocenia, że młodym ludziom trzeba tworzyć warunki do tego, aby mogli swobodnie realizować swoje pasje, które staną się ich sposobem na życie.

Poznaliśmy również zespół Letni (Chamski Podryw), który przybliżył młodym ludziom pracę w showbiznesie. Artyści opowiedzieli jak przebić się w internecie, dodatkowo uświetnili całą imprezę występem wykonując swoje największe hity.

W trakcie spotkania prelekcję o zasadach działania funduszu młodzieżowego wygłosił Łukasz Bilski, wiceprezes fundacji Centrum Europy Lokalnej.

 

Z młodzieżą spotkali się także:
wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski,

– Janusz Knap – redaktor naczelny Radia Kielce

– Ludwik Pisarski podróżnik, autor bloga Świat według Ludwika


– Krystian Herba – sześciokrotny rekordzista Guinnessa w akrobacjach rowerowych

 

„Sfinansowano ze środków NIW w ramach #FunduszMłodzieżowy Komitet do spraw Pożytku Publicznego”