ROZDALIŚMY GRANTY!
10 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację projektów grantowych i inicjatyw młodzieżowych, konferencji.
Udzieliliśmy wsparcia na blisko 300 tys. zł, które trafiło do ponad 80 organizacji młodzieżowych z województwa świętokrzyskiego.
Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce
Jak powiedział dla Radia Kielce – Mariusz Goraj, prezes Fundacji Instytut Świętokrzyski – granty pozwolą na realizację wielu różnego rodzaju ciekawych inicjatyw. Począwszy od wydarzeń kulturalnych, po społeczne, naukowe i sportowe. Jesteśmy bardzo pozytywnie zbudowani pomysłami zgłoszonymi przez młodzież. Zachęcamy wszystkich do tego aby korzystać z tych pieniędzy, dzięki którym można zrealizować swoje pasje. To także nauka dla młodych, na temat tego jak angażować się w życie społeczne. Nauka ekonomii, kreatywności przy tworzeniu i realizacji tych projektów, z pewnością przyda się młodym ludziom w przyszłości.
Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, w wywiadzie dla Radia Kielce podkreśla, że tego typu przedsięwzięcia są dodatkową zachętą do zwiększania aktywności młodych ludzi w regionie.

– Każda młodzieżowa aktywność jest ważna. Ci młodzi ludzie nie siedzą tylko przed ekranami komputerów czy telefonów, a zajmują się robieniem pożytecznych rzeczy, dlatego warto to zauważać i doceniać właśnie w ten sposób. Duża liczba przyznanych dotacji, pokazuje, że w regionie młodzież chętnie angażuje się w inicjatywy społeczne, drzemie w niej duży potencjał.

Organizator:
Sfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #funduszmlodziezowy Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

#świętokrzyskieplus